Návrat na PlantsData - Výběr databáze.
Přesměrování na novější verzi Starých odrůd ovoce
Archivní odrůdy jabloní, hrušní a třešní 
 Tyto stránky vznikly v rámci programu Českého svazu ochránců přírody "Ochrana biodiversity", podpořeného Lesy České republiky s.p. a Ministerstvem životního prostředí České republiky
Dnes: 9       Celkem: 238640

Povídání o stránkách a databázi

Vítejte na stránkách které pro vás připravilo Ekologické centrum Meluzína RCAB a Ing. Jindřich Košner.

Stránky jsou určeny pro všechny příznivce archivních odrůd jabloní, hrušní a třešní. Nemáme nic proti moderním odrůdám, s velkou chutí je zbaštíme. Domníváme se ale, že zájemce se o nich může dozvědět z mnoha jiných informačních zdrojů. Zde proto uvádíme hlavně odrůdy, které už jsou trochu z módy a sehnat o nich údaje není jednoduché.

Výběr je, a asi ještě chvíli bude, dosti nahodilý a subjektivní. V databázi jsou umístěny odrůdy, které se nám podařilo objevit v průběhu mapování a též je považujeme za vhodné k množení a vysazování.

Dále je rozhodující to, zda máme k odrůdě alespoň trochu použitelný fotografický materiál. Zde prosíme o shovívavost k našim amatérským snímkům.

Odrůdy budeme dále doplňovat tak, jak budou stačit síly, peníze a jak nám bude přát štěstí při sběru dat.

Podrobnější informace o tom, co od této databáze očekávat, shrneme do příručky. Předpokládáme, že bude přístupná zde:

Přejeme Vám, abyste si zvykli používat databázi často, aby dobře sloužila a pomohla zachránit tu krásnou mnohotvárnost archivních odrůd.

 

Připomínky prosím zasílejte na adresu:>   ec.meluzina@volny.cz. Do předmětu mailu napište databáze odrůd. Děkujeme předem za všechny připomínky.

 

Poděkování

Stránky mohly vzniknout díky nadšení desítek spolupracovníků EC Meluzína RCAB. Spolupracovníků, kteří již od roku 1998 pomáhají zachraňovat ovocný vysokokmen v krajině severozápadních Čech. Všem děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

       Generální partner programu Ochrana biodivesity